Dezynfekcja opryskowa oraz ozonowanie - cena dezynfekcji w Bydgoszczy

Dezynfekcja – cena Bydgoszcz, czyli o kosztach dezynfekcji w Bydgoszczy

Odpowiemy od czego zależy cena dezynfekcji oraz jakie są stawki za dezynfekcje w Bydgoszczy i okolicach od 2023 roku.

Większość z nas zwraca uwagę na warunki sanitarne w miejscu, w którym przebywamy. Utrzymanie odpowiedniej higieny w pomieszczeniach użytkowych jest standardem, który sprawia, że czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Między innymi dlatego markety pełne są półek z produktami do sprzątania, których użycie ma nam zagwarantować nieskazitelną czystość. Oczywiście mycie powierzchni przy użyciu dostępnych na rynku środków pozwoli utrzymać porządek, ale nie usunie wirusów, bakterii i grzybów. W tym celu niezbędna będzie dezynfekcja, czyli odkażanie powierzchni i pomieszczeń – proces, który doprowadzi do zniszczenia drobnoustrojów. Przeprowadzenie dezynfekcji warto powierzyć profesjonalnej firmie specjalizującej się w usługach DDD. Jeśli mieszkasz w Bydgoszczy lub okolicach, świetnie trafiłeś. Poniżej znajdziesz informację o tym, jak przeprowadza się dezynfekcję i ile zabieg ten może kosztować w województwie kujawsko - pomorskim.

Dezynfekcja pomieszczeń – wyjaśniamy termin dezynfekcji pomieszczeń

Dezynfekcja to proces usuwania drobnoustrojów (wspomnianych wcześniej bakterii, wirusów i grzybów oraz ich form przetrwalnikowych) lub zmniejszania ich populacji w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób. Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń jest więc kluczem do zachowania bezpieczeństwa sanitarnego. Zwłaszcza tam gdzie, na co dzień przebywa wielu ludzi - im więcej osób w jednym miejscu, tym większe szanse, że patogeny będą się rozprzestrzeniały w niekontrolowany sposób.

Kiedy i w jakich obiektach warto przeprowadzać dezynfekcję

W pomieszczeniu dezynfekcji, czyli odkażaniu poddaje się zarówno przedmioty, powierzchnie użytkowe, jak i przestrzeń, w której przebywają ludzie (pamiętajmy, że skażenie drobnoustrojami może obejmować także powietrze w danym pomieszczeniu). Zabieg jest rutynowy w placówkach, gdzie wymaga się wysokiego standardu sanitarnego – mowa tutaj o przychodniach, poradniach, klinikach, gabinetach lekarskich i szpitalach.

Regularną dezynfekcję przeprowadza się również w miejscach, gdzie jednocześnie przebywa wiele osób, np.

  • szkoły,
  • przedszkola,
  • uczelnie,
  • zakłady pracy,
  • obiekty sportowe,
  • sklepy i centra handlowe,
  • transport publiczny.

Zgodnie z przepisami do dezynfekowania pomieszczeń na bieżąco zobowiązani są także właściciele miejsc, gdzie przetwarza się i/lub przechowuje żywność – magazyny żywności, restauracje, bary, puby, rzeźnie itd. Wymienione obiekty są szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się chorobotwórczych drobnoustrojów – zabiegi dezynfekcyjne, które się w nich przeprowadza mają temu zapobiegać. Może się zdarzyć, że dezynfekcja będzie konieczna w innych miejscach, jak nasze biuro czy mieszkanie, jeśli istnieje ryzyko, że mogło w nich dojść do skażenia. Zabieg dezynfekcji będzie niezbędny w pomieszczaniu, w którym przebywała osoba chora lub jeśli doszło w nim do zgonu.

Mieszkanie trzeba odkazić także po zalaniu, ponieważ w zawilgoconych pomieszczeniach rozwijają się szkodliwe dla zdrowia grzybnie i pleśń. Na dezynfekcję powinni zdecydować się również hodowcy zwierząt, jeśli w ich obiektach doszło do padania zwierząt.

Nie bez powodu wspominamy o tym, w jakich obiektach dokonuje się dezynfekcji – wielkość i rodzaj pomieszczenia będą miały wpływ na cenę wykonywanej usługi.

Zamów dezynfekcję opryskową lub ozonowanie +48 534 534 312

Metody dezynfekcji pomieszczeń

Bydgoski rynek usług DDD proponuje wiele różnych metod dezynfekcji pomieszczeń. W zasadzie każda firma posiada w swojej ofercie przynajmniej kilka różnych zabiegów – jedne sprawdzą się lepiej w dużym magazynie, inne w pomieszczeniu o mniejszej powierzchni, w którym np. przebywają dzieci. Dobór odpowiedniej metody dezynfekcji będzie zależał od kilku podstawowych czynników:

  • oczywiście od rodzaju i wielkości dezynfekowanego obiektu, o czym już wspomnieliśmy;
  • czasu, jaki przysługuje firmie na dokonanie zabiegu;
  • budżetu, którym dysponuje klient;
  • tego, czy w dezynfekowanych pomieszczeniach znajdują się sprzęty i urządzenia wrażliwe na czynniki fizyczne lub chemiczne;
  • stopnia skażenia i rodzaju drobnoustrojów.

Firma, która wykonuje dezynfekcje powinna mieć je na uwadze proponując rozwiązanie. Najpopularniejsze metody dezynfekcji to:

 

Dezynfekcja - metody fizyczne

Metody fizyczne polegające na wykorzystaniu właściwości fizycznych – jak temperatura czy długość fali do likwidowania niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi drobnoustrojów. Do metod fizycznych zaliczymy na przykład użycie promieni UV o długości 250 nm, które niszczą patogeny znajdujące się zarówno na powierzchniach, jak i w powietrzu. Skuteczną metodą fizyczną jest również para wodna o wysokiej temperaturze (100 - 105 °C), pod zmniejszonym lub normalnym ciśnieniem. Zabiegu niestety nie można przeprowadzić na urządzeniach elektrycznych czy innym wyposażeniu, które mogłoby zostać uszkodzone na skutek działania wilgoci lub wysokiej temperatur;

Dezynfekcja - metody chemiczne

Metody chemiczne, które do walki z bakteriami, grzybami i wirusami wykorzystują środki chemiczne. Substancjami najczęściej używanymi w produkcji preparatów do dezynfekcji są m.in.: alkohole, związki srebra, miedzi i rtęci, formaldehyd, aldehyd glutarowy, fenole, woda utleniona, chlor, nadmanganian potasu, kwasy, zasady, pochodne etakrydyny. Pracownicy DDD spryskują nimi odkażane pomieszczenia – metoda ta nazywana opryskiem jest stosunkowo niedroga i dość skuteczna, ale ma swoje ograniczenia – nie może być stosowana w miejscach wrażliwych na wilgoć. Inną popularną metodą chemiczną jest zamgławianie ULV. Zabieg polega na rozpyleniu chłodnej mgiełki z preparatem biobójczym, która opada na dezynfekowane powierzchnie.

Dezynfekcja ozonem -  ozonowanie

Dezynfekcja ozonem inaczej ozonowanie - polega na działaniu ozonu, czyli trójatomowego tlenu, który niszczy mikroorganizmy poprzez spalanie (ozon jest substancją całkowicie naturalną, ale ma silne właściwości biobójcze). Urządzeniem, które wytwarza ozon jest generator ozonu lub ozonator – firma DDD ustawia je w dezynfekowanym pomieszczeniu i podłącza do prądu. Ważne jednak by odpowiednio przygotować pomieszczenie i dobrać czas potrzebny na wykonanie zabiegu. Po dezynfekcji ozonem pomieszczenie musi zostać odpowiednio wywietrzone.

Cena dezynfekcji w Bydgoszczy i okolicach.

Koszt przeprowadzenia dezynfekcji w województwie kujawsko – pomorskim wynosi od 200,- PLN nawet do kilku tysięcy złotych przy obiektach o dużej objętości przy użyciu kilku metod dezynfekcji. Na cenę usługi wpływają takie czynniki jak:

  • liczba oraz wielkość dezynfekowanych pomieszczeń;
  • rodzaj i skala zagrożenia;
  • metoda dezynfekcji.

Przed decyzją o współpracy z daną firmą, warto upewnić się, co do kosztów – zazwyczaj obowiązuje indywidualna wycena, która uwzględnia warunki zastane w pomieszczeniu, które ma być dezynfekowane (po oględzinach).

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile zabieg dezynfekcji kosztowałby w Twoim obiekcie, skontaktuj się z nami. Od lat oferujemy naszym klientom usługi z zakresu odkażania. Prowadzimy działalność na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego (nie tylko Bydgoszcz i Toruń, ale również okoliczne miejscowości).

Zamów dezynfekcję opryskową lub ozonowanie +48 534 534 312

0
Feed

Zostaw komentarz